LT
EN
DE

Būdos

Būda reikalinga tam, kad šuo galėtų joje pasislėpti nuo šalčio, kai šaltą ir nuo karščio, kai karštą.

Būda šuniui reikėtų rinktis atsižvelgiant į šuns veislę ir gyvenimo būdą.

Galimi būdų variantai: pašiltintos tik grindys, pilnai šiltinta (grindys, sienos ir stogas) ir šiltinta būda su prieangiu. Kartais dar daromos būdos su šildymu.

Būda su pašiltintom  grindim tinka šunims, kurie pastoviai gyvena lauke ir nebijo šalcio (jų kailis yra ilgo plauko).

Pilnai apšiltinta būda naudojama šunims kurie yra trumpesnio plauko, bet be problemų gyvena lauke.

Pašiltinta būda su prieangiu skirta šunims kurie yra trumpesnio plauko, taip pat tiems šunims kurie per šalčius būna ir kambaryje ir lauke.

Būdos dydis priklauso nuo šuns dydžio. 

Pvz. vokiečių aviganiui būda gali buti 110x74x74 mm arba 120x80x80 mm.

Didelės būdos šuniui nereikia, nes šuo budoje guli. Jeigu būda bus per didelė, tai joje bus šalčiau ir voljere užims daugiau vietos.

Būdos stogą rekomenduojama daryti atidaromą (taip lengviau ją prižiūrėti). Taip pat stogas turėtų būti plokščias nes šuo kartais mėgsta ant jo pagulėti. Su plokščiu stogu būda mažesnė, joje šilčiau ir mažiau užima vietos.

Landa į būdą daroma ilgesnės sienos šone, taip šuniui geriau pasislėpti nuo vėjo. Landos dydis priklauso nuo šuns dydžio. Landa turi turėti slenkstį apie 5 – 10 cm. Kartais, kai labai šalta būdos landa pridengiama.

Būda turi būti šiek tiek pakelta nuo žemės.

Būdos išorinės sienas geriau gaminti iš natūralaus medžio dailylenčių su špuntu. Dailylentes reikėtų tvirtinti medsraigčiais. Šiltinimui naudojamas putų polistirolas. Vidinės sienos taip pat turėtų būti iš natūralaus medžio dailylenčių. Dailylenčių storis apie 20 mm.

Būda voljere galima statyti ir prie sienos ir atitraukus nuo sienos.

Jeigu būdą statome prie sienos, tai voljere daugiau vietos. Kai būda statoma atitraukus nuo sienos tai šuo apie ją gali bėgioti, gali pasislėpti nuo saulės, nuo vėjo.